Формулу любові ще не винайшла, а ось щастя – будь ласка

Формулу любви еще не изобрела, а вот счастья ― пожалуйста

Я варю чаклунське зілля

У похмурому сутінку підземелля…

Ні, формулу кохання я ще не вигадала і намагатися не стану, оскільки закоханість сама по собі ірраціональна і багато в чому визначається «хімією». А ось формулу щастя це будь ласка. Хоча і тут, хто тільки не намагався її винайти, а скільки рецептів у мережі – мама дорога! Не пам’ятаю, на якому курсі, але ми з одногрупниками теж вирішували це рівняння. І, звичайно, ніякого ноу-хау ми не придумали, але знайшли три складові щастя, які є універсальними для всіх.

І навіть через 20 років формула не зазнала змін, а лише довела, що вона працює

Отже, коли людина може з упевненістю відповісти на запитання, що вона щаслива? Я не про миттєве захоплення від підкорення Евересту або отримання Нобелівської премії, а про те, що людина вважає себе щасливою, якщо:

 1. Він здоровий
 2. Він зумів реалізувати свій творчий потенціал
 3. У його житті є кохання

З першим пунктом все зрозуміло. З любов’ю теж, хоча для когось це штамп у паспорті, а комусь щодня вірші та прогулянки по дахах подавай. А ось з реалізацією тут все індивідуально, тому що ми не роботи. Я не про потреби, зрозумійте, не про те, що хтось мріє про нову пральну машинку, а комусь подавай рідкісний діамант, а інший взагалі хоче в космос полетіти. Все це може принести миттєву радість, але щасливим не зробить.

Володіння чимось чи кимось щастя не приносить, навіть якщо ви бачите себе в мріях рабовласником

І ще, жодні «мир у всьому світі» або «аби близькі були здорові» на ваше особисте відчуття щастя ніяк не впливають, повірте…
Під час практики була у нас пацієнтка, у неї від онкології вмирала мама, і в лікарні вона зустріла своє кохання. Так ось вона говорила: «У сім’ї горе, мамі погано, а в мене метелики у животі. Так соромно, але я щаслива!». Або під час війни. Люди гинуть, навколо страх і смерть, а людина закохана і почувається найщасливішою.

Ну, що універсальна формула щастя вийшла? Чи є заперечення? Я, звичайно, розумію, що правил без винятків не буває, але поки що я таких не зустрічала. І ось тепер виходячи з цієї формули – чи ви щасливі?

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Мами Дніпра та області
Коментарі: 7
 1. Карина Мусалаева

  Тоже об этом задумывалась :| иногда бывает горе вокруг, а у тебя все хорошо на работе, ЗП выросла, новую должность получила. И вроде грусть накатывает, но в душе ты счастлива :???: :idea:

 2. Арина Крилова

  что то в этом есть :!:

 3. Mariia Zimina

  Есть о чем задуматься, сильная статья и слова :|

 4. Yessy36

  El enamorarse es inevitable , y no tiene nada de irracional..

 5. Alina

  Не ищите прошлого, не ищите будущего; прошлое исчезло, будущее еще не настало. Но наблюдайте здесь ту вещь, что зовется «сейчас» ;-)

 6. Antonuina

  Слишком верные слова, знаете…

 7. Наталья Дракович

  аж мурашки пошли, когда прочитала :o есть о чем задуматься :?: :!:

Додати коментар