Місця для романтики, або Куди піти у Дніпропетровську

Места для романтики, или Куда пойти в Днепропетровске

Пропонуємо до вашої уваги маршрут, який сміливо можуть обирати закохані пари та самотні романтики у Дніпропетровську.

Останній дерев’яний будинок

Розташований на вул. Рогальова, 5. Це місце буде цікавим, якщо ви уявите, скільки подій бачив цей будинок майже за 300 років! Більше того, у 1796 році таких будівель з дерева в Катеринославі налічувалося 185. У 1892 році багато дерев’яних споруд було знищено зливою — частину підмило відразу, частина — невдовзі почали руйнуватися від вогкості. Згодом усі дерев’яні будинки змінилися на цегляні. І сьогодні унікальна дерев’яна хата — раритет Дніпропетровська.

«Чортів» будинок

Далі переходимо на вулицю Дзержинського та йдемо до загадкового будинку №13. Збудований він у 1880-х. Його прикрашають містичні образи сатиру, валькірію, ангелів. За легендою, одна сім’я знайшла тут скриню із золотими монетами, на яких було викарбувано зображення ангела та демона. Нові власники скарбів продавали монети поштучно, і коли «пішла» остання монета, вибухнула І світова. Усвідомивши заподіяну шкоду, члени сім’ї вирішили повернути монети. Це вдалося їм зробити лише 1945-го, тоді ж закінчилася ІІ світова війна.

Парк Шевченка

Мріявши біля «Чортового» будинку, йдемо далі — до центрального парку Шевченка, якому вже 300 років. За часів Потьомкіна тут розташовувався найкрасивіший у південній Росії парк в англійському стилі. 1910-1917-го парк був відкритий тільки для представників еліти. Сьогодні красою місцевості можуть милуватися всі охочі.

Монастирський острів

Через парк ми потрапляємо до Набережної. Ідіть до мосту, який приведе вас до Монастирського острова. Залежно від власника, він називався по-різному, але пов’язують його з іменами Лазаря Глоби та Григорія Потьомкіна. Тут у 1743 році, за схваленням Глоби, було збудовано 4 млини, зимівник із сараями для громадськості. Потім за 3 тис. руб. острів продали князю Потьомкіну. Монастир тут спорудили значно пізніше.

Будинок-музей

Це цікавий будинок і він чудово вписується в маршрут: від Набережної йдіть у бік Річкового порту на вул. Ленінградську, 11. Тут народилася 1831 р. і жила відомий релігієзнавець та філософ Олена Блаватська. Вона у 1875 році заснувала Міжнародне Теософське співтовариство. Геніальна жінка — ви в цьому переконаєтесь, побувавши у музеї, присвяченому їй.

Алея закоханих

Якщо сили залишилися, та погода у Дніпропетровську сприяє прогулянці, обов’язково продовжіть шлях від Ленінградської вулиці до Столярова. Тут у 2003 році організували алею, яка надихає романтиків та закоханих. Саме тут, біля фонтану «Амур» звучать освідчення в коханні щодня. Фонтан побачень, алея «Приємних зустрічей» та лава «Томливих очікувань» — ці атрибути надали Алеї закоханих незабутню атмосферу. Місцеві кажуть, що напередодні великих свят самотні люди обов’язково зустрінуть тут свою «половинку». Тож приходьте на Алею закоханих освідчуватися у коханні чи знайти собі пару.

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Мами Дніпра та області
Коментарі: 1
  1. Виктория Бондарчук

    Спасибо, интересная подборочка :idea:

Додати коментар