Ротавірусна інфекція. Симптоми, лікування, вакцинація

Ротавирусная инфекция

Ротавірусні інфекції особливо небезпечні для найменших дітей. Основна небезпека для дитини, інфікованої ротавірусом, – це ризик швидкого зневоднення від блювоти та сильної діареї. За оцінками, в Україні щорічно понад 100 000 дітей у віці до п’яти років страждають від ротавірусної інфекції, а 82 000 дітей віком до п’яти років потребують амбулаторної допомоги щороку, з яких 11 500 потребують стаціонарного лікування. Щорічно вмирають 6-7 дітей. Ротавірус дуже заразні, і важкі в усуненні, тому що вони не реагують на звичайні дезінфікуючі засоби.

Ротавірусна інфекція

В Україні статистика показує, що ротавірус вражає до 1,5 мільйонів немовлят та дітей дошкільного віку. 300 000 малюків звертаються до лікарів, а 40 000 потребують термінової госпіталізації. Ризик ротавірусної інфекції високий. Цей тип вірусу настільки поширений, що майже кожна дитина до п’яти років не може уникнути зараження.

Ротавірусна інфекція може виникати при безпосередньому контакті з хворою людиною, так і при контакті з поверхнею або об’єктами, забрудненими ротавірусом. Ротавірус передається іншій людині при ковтанні через контакт з виділеннями та екскрементами хворих людей, також можливо, що ротавірус поширюється краплями. Поширення ротавірусних інфекцій дуже популярне серед дітей, яких лікують у лікарні з іншої причини, що продовжує їхнє перебування, збільшуючи стрес для дитини та батьків. Саме ротавірус є основним фактором, що викликає важку діарею у немовлят та дітей – незалежно від рівня розвитку та гігієни країни.

Симптоми ротавірусної інфекції

Ротавірусна інфекція розвивається дуже швидко – зазвичай симптоми ротавіруса з’являються протягом 24-48 годин після зараження. Є блювання, діарея та лихоманка різної інтенсивності (навіть до 40 ° С). Ротавірусні симптоми можуть супроводжуватися болем у животі, слабкістю та нездужанням. У дитини можуть розвинутися фебрильні судоми та анорексія, роздратування. Діарея та блювання під час ротавірусної інфекції можуть бути настільки серйозними, вони часто призводять до швидкого та серйозного зневоднення організму та значного дефіциту елементів, необхідних для правильного функціонування організму дитини. Якщо зневоднення триває довше, може виникнути розлад психічного статусу, затримка сечі та анемія. У цьому випадку єдиний спосіб отримати допомогу – негайно відправити дитину до лікарні.

Через високу контагіозність ротавірусні інфекції дуже часто передаються іншим членам сім’ї. Ротавірусна інфекція може значною мірою перешкоджати нормальному функціонуванню сім’ї, змушуючи батьків залишати роботу. У дорослих, однак, ротавірусна хвороба не має високого ризику ускладнень. Вірус найбільш серйозний у дітей віком до шести місяців.

Лікування ротавірусних інфекцій

Спеціального лікування ротавірусних інфекцій немає. За легкої форми достатньо заміни рідини. Маленькі діти та люди з ослабленим імунітетом, як правило, вимагають госпіталізації та внутрішньовенного введення рідин та електролітів. В даний час єдиним способом запобігання ротавірусним інфекціям є дотримання гігієни та використання профілактичних щеплень.

Безпека ротавірусних вакцин була підтверджена у клінічних випробуваннях, проведених серед понад 130 000 дітей у всьому світі. Однак, як і у випадку будь-якої вакцини, вони можуть викликати тимчасові побічні ефекти, найбільш поширеними з яких є втрата апетиту та дратівливість.

Вакцинація проти ротавірусів

Вакцини захищають від ротавірусної хвороби, принаймні два роки після вакцинації – так довго продовжуються обсерваційні дослідження вакцинованих дітей.

Ротавірусні вакцини слід використовувати з обережністю у дітей, які перебувають у тісному контакті з хронічно хворими людьми, особливо тих, хто приймає ліки, що знижують стійкість до інфекцій. Ротавірусна вакцина може вводитися одночасно з наступними вакцинами для немовлят – одноразові та комбіновані вакцини, а саме проти дифтерії, правця, коклюшу безклітинна або цільноклітинна, вакцина проти гемофільної інфекції типу B з інактивованою вакциною сакокіїною та з менінгококовою кон’югатною вакциною.

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Мами Дніпра та області
Коментарі: 2
  1. Марина Беркова

    :???: жуть, а не вирус!

  2. SaraKonnor

    К счастью, не сталкивались

Додати коментар