Секс після пологів: страхи молодої мами

Секс после родов: страхи молодой мамы

Багато подружніх пар часто стикаються з такою проблемою, як інтимне життя після пологів. Не секрет, що молодій мамі потрібен час, щоб відновитися не лише фізично, а й морально. Та й чоловік не завжди готовий одразу відновити статеве життя.
Акушери-гінекологи рекомендують почекати із сексом 6-8 тижнів. За цей час матка скоротиться до колишніх розмірів, загоїться місце прикріплення плаценти, припиняться післяпологові виділення-лохії. Якщо ж пологи проходили з ускладненнями (надрізи, розриви), то час помірності збільшиться.

Але дуже часто трапляється так, що минає 6 тижнів, 8, 10, а сексу все немає. І причина його відсутності зовсім не на медичних показаннях. У цей період можна скласти значний список відмовок молодої мами. Тут і зовсім свіжі спогади про пологи, особливо, якщо вони були нелегкими, і страх випробувати біль, і побоювання завагітніти знову, і сумніви щодо привабливості власного тіла. У цей список сміливо можна додати втому та усвідомлення того, що в сім’ї з’явився новий чоловічок, крик якого може лунати на найцікавішому місці – яке вже тут бажання?

Зрозуміло, є випадки, коли відмова від статевого життя потребує втручання психолога, але найчастіше з цією проблемою можна впоратися самостійно. Досить кілька місяців у тому, щоб пристосуватися до нового способу життя. Статистика показує, що близько 60% молодих мам у перші два-три місяці після пологів відчувають певні труднощі з інтимною близькістю, після цього відсоток знижується до 18.

Перший секс вимагає ретельної підготовки. Приглушене світло та гарна білизна приховують розтяжки, целюліт, словом, те, чого так соромляться жінки. Вміло підібрана музика та легкий масаж з додаванням ефірних олій знімуть напругу. З неприємними відчуттями, пов’язаними з сухістю піхви з легкістю впораються змащення та лубриканти. У період лактації багатьом жінкам неприємні дотики до груди, тому намагайтеся уникати таких ласок. Чоловіку слід бути більш ніжним, уважним і обережним і секс принесе задоволення. Також можна передати ініціативу у виборі поз та ласок жінці. Насолоджуйтесь один одним, адже це так чудово!

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Мами Дніпра та області
Коментарі: 3
  1. Валентина Егорова
  2. Алиса Шелехова

    Как не странно, но страхов нет :lol:

  3. SaraKonnor

    Всему своё время, нужно реально оценивать свое состояние (в том числе и моральное), и про мужа тоже не забывать. Несмотря на то, что маленький ребенок требует максимального внимания, в интиме с мужем можно найти компромисс :cool:
    Он же тоже человек!

Додати коментар